Як написати технічне завдання на створення сайту

Технічне завдання — це документ, який визначає цілі, вимоги та технічні умови для розробки веб-сайту. Цей документ має важливе значення для успіху будь-якого проекту веб-розробки, оскільки він виступає в якості посібника для команди розробників, допомагає переконатися, що кінцевий продукт відповідає очікуванням клієнта, і надає чіткі рамки для проекту.

Пишучи технічне завдання для сайту, важливо пам’ятати, що воно повинно бути чітким, лаконічним і вичерпним. У цій статті ми розглянемо ключові елементи, які повинні бути включені в технічне завдання для веб-сайту, а також кращі практики для написання цього документа.

Визначте цілі та призначення веб-сайту

Першим кроком у написанні технічного завдання для веб-сайту є визначення цілей та призначення веб-сайту. Це допоможе сформувати чітке бачення проекту та переконатися, що всі зацікавлені сторони знаходяться на одній сторінці.

Визначаючи цілі та призначення веб-сайту, розгляньте наступні питання:

 • Яка основна мета веб-сайту?
 • Хто є цільовою аудиторією?
 • Які основні характеристики та функції повинен мати веб-сайт?

Також важливо враховувати загальний брендинг і естетику веб-сайту, оскільки це вплине на дизайн і макет сайту.

Окресліть основні вимоги та специфікації

Після того, як цілі та призначення веб-сайту визначено, наступним кроком є ​​окреслення основних вимог і специфікацій для розробки веб-сайту. Це має включати детальний опис функціональності веб-сайту, а також будь-які конкретні вимоги до дизайну, макета та керування контентом.

Викладаючи основні вимоги та характеристики, враховуйте наступне:

 • Навігація та структура меню;
 • Вимоги до системи керування контентом (CMS);
 • Характеристики дизайну та макета, включаючи кольори, шрифти та зображення;
 • Вимоги до мобільного реагування та доступності;
 • Інтеграція зі сторонніми інструментами та сервісами;
 • Вимоги до досвіду користувача та інтерфейсу користувача (UX/UI).

Також важливо включити будь-які конкретні технічні вимоги, такі як сумісність із певними браузерами чи мовами програмування.

Надайте детальну інформацію про зміст і дизайн

Завершальним етапом написання технічного завдання на веб-сайт є надання детальної інформації про контент і дизайн. Це має включати опис типу вмісту, який буде включено на веб-сайт, а також будь-які особливі вимоги до дизайну та макета сайту.

Надаючи інформацію про зміст і дизайн, враховуйте наступне:

 • Тип вмісту, який буде включено, як-от текст, зображення, відео тощо;
 • Вимоги до дизайну та макета, включаючи кольори, шрифти та зображення;
 • Вимоги до системи керування вмістом, наприклад можливість додавати, редагувати та видаляти вміст.

Також важливо включити будь-які особливі вимоги до взаємодії з користувачем, такі як можливість пошуку чи фільтрації вмісту або можливість ділитися вмістом у соціальних мережах.

Міркування щодо дизайну та взаємодії з користувачем

При розробці веб-сайту важливо враховувати досвід користувача та дизайн сайту. Дизайн і взаємодія з користувачем можуть значно вплинути на загальний успіх веб-сайту, оскільки це впливає на те, як користувачі взаємодіють із сайтом і їх загальне враження від бренду.

Під час написання технічного завдання важливо включити детальну інформацію щодо дизайну та взаємодії з користувачем, зокрема:

 • Естетичний дизайн і узгодженість бренду: враховуйте загальний вигляд сайту та переконайтеся, що він узгоджується з брендом і загальним баченням веб-сайту.

 • Взаємодія з користувачем: враховуйте шлях користувача та те, як користувачі взаємодіятимуть із сайтом. Це включає навігацію, макет і функціональність сайту.

 • Мобільна адаптивність: у сучасному світі, де мобільні пристрої в першу чергу, дуже важливо переконатися, що сайт оптимізований для всіх пристроїв, включаючи смартфони та планшети.

 • Доступність: враховуйте потреби в доступності всіх користувачів, у тому числі людей з обмеженими можливостями. Це включає забезпечення відповідності сайту стандартам доступності, таким як WCAG 2.0.

Функціональність і технічні вимоги

Крім дизайну та взаємодії з користувачем, також важливо враховувати функціональність та технічні вимоги веб-сайту. Це включає наступне:

 • Система керування вмістом (CMS): розгляньте вимоги до CMS, зокрема можливість додавати, редагувати та видаляти вміст, а також можливість керувати дозволами та ролями користувачів.

 • Інтеграція сторонніх розробників: розгляньте будь-які сторонні інструменти чи служби, які будуть інтегровані на сайт, наприклад платіжні шлюзи чи інструменти автоматизації маркетингу.

 • Технічні вимоги: враховуйте будь-які технічні вимоги, такі як сумісність із певними браузерами чи мовами програмування, а також вимоги до безпеки та продуктивності.

 • Хостинг і технічне обслуговування: враховуйте вимоги до хостингу та обслуговування сайту, включаючи потребу в постійних оновленнях і підтримці.

Висновок

Написання технічного завдання для веб-сайту є важливим етапом у процесі розробки, оскільки воно забезпечує відповідність кінцевого продукту очікуванням клієнта та дає чіткі рамки для проекту. Включивши всі ключові елементи, викладені в цій статті, ви можете переконатися, що ваше технічне завдання є чітким, лаконічним і вичерпним, і що ваш проект розробки веб-сайту буде успішним.

При написанні технічного завдання для веб-сайту важливо враховувати дизайн, досвід користувача та технічні вимоги сайту. Включивши всі ключові елементи, описані в цій статті, ви можете переконатися, що ваше технічне завдання є всеосяжним і забезпечує чіткий обсяг проекту.

Наявність чітко визначеного технічного завдання має вирішальне значення для успіху будь-якого проекту веб-розробки, оскільки це допомагає переконатися, що кінцевий продукт відповідає очікуванням клієнта та надає чіткі можливості для команди розробників. Приділивши час ретельному розгляду дизайну, взаємодії з користувачем і технічних вимог сайту, ви можете переконатися, що ваш проект розробки веб-сайту буде успішним.

© 2008 - 2023 Webdesign Odessa
Создание - Раскрутка - Поддержка